Blog

Cover Image

Opiekun dla osoby starszej - jak znaleźć idealnego?

Opieka nad osobami starszymi i chorymi wymaga nie tylko czasu, ale bardzo często również odpowiednich umiejętności. Nie zawsze najbliższa rodzina jest w stanie zapewnić seniorowi tyle uwagi i profesjonalnej troski, na jaką zasługuje. Nawet jeśli bardzo staramy się, aby nasi rodzice, dziadkowie lub inni krewni mieli zapewnione maksimum wsparcia, nie zawsze mamy taką możliwość. Zaabsorbowani jesteśmy pracą, własnymi dziećmi i problemami dnia codziennego. Bardzo często opieka nad osobą starszą wymaga siły nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Niekiedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest znalezienie profesjonalnego opiekuna lub opiekunki dla osoby starszej.

W naszym artykule podpowiemy, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, wybierając firmę świadczącą usługi opiekuńcze dla osób starszych i chorych.

Opieka nad osobą starszą - najważniejsze kompetencje

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniego opiekuna, warto dokładnie określić, jakiej pomocy potrzebuje senior oraz jaki jest jego stan zdrowia. Bardzo często osoby starsze są samodzielne, jednak potrzebują wsparcia podczas sprzątania, gotowania, codziennych zakupów. Nieco inne potrzeby wykazują osoby leżące lub przebywające na wózku inwalidzkim. Zdarzają się również przypadki, że senior potrzebuje opiekuna posiadającego podstawową wiedzę z zakresu pomocy medycznej (np. takiego, który będzie w stanie wykonywać zastrzyki). Określając zakres potrzeb, łatwiej nam będzie określić kompetencje opiekuna, który będzie nam potrzebny.

Następnie warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która świadczy usługi opiekuńcze dla osób starszych i chorych. Przedstawiając swoje oczekiwania, wybrana firma będzie nam w stanie zaproponować opiekunów, którzy najbardziej odpowiadają potrzebom osoby starszej. We Wrocławiu jest to firma Galar, która zapewnia opiekunów i opiekunki z doświadczeniem, niezbędnymi umiejętnościami, a przede wszystkim empatią. Dzięki nim senior będzie miał zapewnioną profesjonalną pomoc przy wykonywaniu codziennych czynności, a także zostanie otoczony troską i zainteresowaniem, na jakie zasługuje.

Wróć


Dane kontaktowe

Galar Sp. z o.o.

ul. Kluczborska 9

50-323 Wrocław

logo