Blog

Cover Image

Jak znaleźć godną zaufania firmę sprzątającą do domu?

Chociaż na rynku działa wiele firm sprzątających, w praktyce okazuje się, że znalezienie odpowiedniej ekipy, która zajmie się porządkami w naszym domu lub mieszkaniu, wcale nie jest zadaniem łatwym. W końcu wpuszczamy do naszej rodzinnej, intymnej przestrzeni kogoś obcego. Z jednej strony chcielibyśmy, aby usługi sprzątania zostały wykonane profesjonalnie i na wysokim poziomie, z drugiej strony oczekujemy dyskrecji i uczciwości ze strony osób, które zajmą się porządkowaniem naszych mieszkań.

W tym artykule chcielibyśmy podpowiedzieć, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przed wynajęciem firmy sprzątającej do realizowania usług w domu lub mieszkaniu.

Cechy profesjonalnej i uczciwej firmy sprzątającej

  • Przede wszystkim profesjonalizm! Oczywiście przede wszystkim powinniśmy wymagać od firmy sprzątającej profesjonalizmu. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie doświadczenie ma dana firma w branży, w czym się specjalizuje, jakich środków czystości i urządzeń używa itd. Warto też sprawdzić, jakie są opinie na temat danej ekipy sprzątającej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że oddajemy nasz dom w profesjonalne ręce.
  • Ceny adekwatne do oferowanych usług. Cena to kolejny czynnik, na który zwracamy uwagę. Koszt świadczonych usług powinien być dostosowany do prac, jakie będą wykonywane w naszym domu lub mieszkaniu. Zwykle dokładna wycena dokonywana jest u klienta na podstawie specyfiki jego mieszkania oraz oczekiwań w stosunku do ekipy sprzątającej. Każdy dąży do tego, aby ceny były jak najniższe. Bądźmy jednak ostrożni w przypadku cen zaskakująco niskich, ponieważ może to świadczyć o braku profesjonalizmu danej firmy.
  • Zaufana ekipa sprzątająca. Korzystając z usług firmy sprzątającej, tak naprawdę trzeba będzie wpuścić całkowicie obcą osobę do własnego mieszkania. Jeśli obawiamy się tego, możemy wcześniej poprosić o spotkanie z danymi pracownikami, którzy będą wykonywać u nas usługi. Pamiętajmy, że żadna profesjonalnie działająca firma sprzątające nie pozwoli sobie na żadne oszustwa, gdyż to oznaczałoby koniec jej działalności. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby na każdy możliwy sposób sprawdzić, czy dana ekipa jest wiarygodna. Co więcej, fachowe firmy zapewne same będą chciały zyskać nasze zaufanie, dlatego udzielą nam wszystkich stosownych informacji i dostosują się do oczekiwań klientów. W końcu na pomyślnej współpracy zależy każdej ze stron.

 

 

Wróć


Dane kontaktowe

Galar Sp. z o.o.

ul. Kluczborska 9

50-323 Wrocław

logo